Primary Navigation

Jak dobrze spieniężyć stare monety ze złota czy biżuterię

Przedmioty ze złota przedstawiają dużą wartość, a ceny za ten metal co chwilę przebijają kolejne bariery. Jeśli ktoś w domu trzyma zniszczoną lub starą biżuterię, stary zegarek albo monety, albo i całą sztabkę, to może zastanowić się nad ich sprzedaniem. Jak się tym jednak zająć, żeby otrzymać dobre pieniądze, a tym bardziej nie stać się oszukanym?

W pierwszej kolejności należy unikać firm, oferujących ceny znacznie przewyższające konkurencję. Przeważnie ma to na celu zachęcenie właścicieli złota, a później wykorzystanie ich zaufania i zwyczajnie oszustwo. Profesjonalny, rzetelny skup złota Trójmiasto będzie miał szczegółowy cennik, przez co od razu będzie można wiedzieć, ile się dostanie pieniędzy.

Oprócz tego powinny obowiązywać jasne, klarowne zasady wyceniania. Niezwykle przydatną możliwością jest zrobienie jej w sposób zdalny, robiąc zdjęcia i je podsyłając do punktu skupu. Jeśli klient zaakceptuje warunki, to również powinien dostać możliwość przesłania sprzedawanych przedmiotów, żeby nie było potrzeby jeżdżenia z nimi.