Primary Navigation

Najważniejsze informacje na temat wyboru wideodomofonu, krótki opis podstawowych funkcji

Dom

Zabezpieczenie swojego domu jest jedną z kluczowych rzeczy, o jakie trzeba zadbać. Bardzo w tym pomagają nowoczesne sprzęty, jakie nie tylko znacznie lepiej będą chronić cały budynek, ale też dają dużą wygodę obsługi. Niewątpliwie zaliczają się do takich wideodomofony. Typowy domofon umożliwia wprawdzie otworzyć zamek w bramie czy drzwiach, lecz niestety nie da się obejrzeć kto znajduje się z drugiej strony, a tylko go usłyszeć.

Natomiast wideodomofon jednorodzinny jest dodatkowo wyposażony w niewielką kamerę, dzięki temu da się rejestrowany obraz obejrzeć na jednostce sterującej. I to nie jedynie wtedy, gdy ktoś zadzwoni, ale w zasadzie bez przerwy dysponuje się pełnym podglądem na okolicę, gdzie zamontowana została zewnętrzna jednostka.

Bardzo przydatną funkcją, która jest dostępna w zaawansowanych modelach wideodomofonów, jest możliwość integracji ze smartfonami. Nie trzeba być wtedy w budynku aby sterować otwarciem wejścia, można to zrobić z dowolnego miejsca, gdzie aktualnie się jest.

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest wideodomofon eura, jeden z najbardziej docenianych w swojej klasie. Jednostkę sterującą i zewnętrzną najlepiej połączyć przy wykorzystaniu sieci bezprzewodowej, można wtedy uniknąć niezbyt wygodnego kładzenia przewodów przez całe podwórko. Czasem jednak wersja z przewodami będzie lepsza, obecnie oba rozwiązania są dostępne bez żadnego problemu. Ciekawe funkcjonalności posiada również wideodomofon dwurodzinny. Takie urządzenie świetnie będzie się sprawdzać na przykład przy bliźniakach czy innych obiektach które są współdzielone.