Primary Navigation

Niezawodne piece do topienia metali kolorowych

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów marki Energoel dobierana jest w głównej mierze z uwagi na wielokierunkowe cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od 50 do 800 kHz. W tym przypadku również wiele uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia podanej marki, wliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracy ze sterownikami PLC a także z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia znajduje się pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli klient zamierza się dowiedzieć więcej, może również konsultować się ze sprzedawcami. Przykładowe aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla kupujących udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za trwałość oraz użyteczność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można również zastosować w laboratoriach. Wdrażana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej.