Primary Navigation

Problemy z oknami? Zobacz, jakim sposobem naprawić

Współcześnie, jeżeli o asortyment okien dachowych, to jest on wybitnie rozbudowany, możemy o tym się dowiedzieć, wybierając się do sklepu z oknami. Są one faworyzowane ze względu na różne elementy, chociażby ze względu na wielkość okna dachowego. Jeżeli chodzi o taką wielkość okna, to już same przepisy mówią jak to może wyglądać? Jeśli gra toczy się o pomieszczenia na poddaszu, to powierzchnia okien w świetle ościeżnic musi stanowić minimum 1/8 przestrzeni odłogi. Rozumie się samo przez się, iż górnej granicy przeszklenia nie ma- oznacza to, iż wolno przeszklić nawet całą połać dachu, pod warunkiem, że jego konstrukcja to wytrzyma. Jakie w następstwie tego są wytyczne, co do wielkości okien w pomieszczeniu?

Jeżeli gra toczy się o pomieszczenie wielkości 20 m2, to trzeba instalować okna o łącznej przestrzeni przeszklenia co najmniej 2,5 m2. Jeżeli gra toczy się o montowanie okien oraz dostosowanie oraz wielkości, to są rozmaite rozwiązania. Jest to wynikiem tego, iż okna są dostępne w kilkunastu rozmiarach. Warto pamiętać o tym, iż samą długość okna trzeba zawsze dostosować do kąta nachylenia połaci – zobacz taśma paroizolacyjna. Gra toczy się o to, iż im jest on mniejszy, tym dłuższe powinno być okno. Z pewnością należy się do tego stosować. Niektóre osoby, co postanawiają zamontować okno dachowe, zastanawiają się, nad jego wysokością. W jaki sposób wolno ustalić taką wysokość okna dachowego? przede wszystkim liczy się wygoda użytkownika takiego okna i dla tego najlepiej byłoby zamontowane okna dachowego na takiej wielkości, żeby dolna krawędź szyby znalazła się poniżej wzroku osoby siedzącej- tak w związku z tym nie wyżej aniżeli 110 cm nad podłogą, natomiast sama górnolotna brzeg ramiaka powyżej głowy osoby stojącej.

Jednakże poza samą wysokością, niezmiernie ważne jest ustalenie sposobu otwierania okna, jest ich przecież pełno. Wiadomo, że wszystko jest zależne od górnolotnej krawędzi ramy okiennej? Właśnie dlatego jeśli ona wstępuje do wnętrza w połowie wysokości, to powinno zastosować się okno obrotowe, tudzież, gdy występuje w 3/4 wysokości, to należy zainstalować okno wysokościowe. A gdy taka krawędź ramy okiennej nie wchodzi wcale, to perfekcyjnym rozwiązaniem okaże się uchylne i uchylno-obrotowe okno dachowe. Jakie w związku z tym jest z tego wniosek? Wniosek jest taki, iż okna obrotowe należy montować wyżej. Chodzi o to, aby wchodzący do wnętrza mieszkania ramiak znalazł się blisko 180 cm nad podłogą. Natomiast w przypadku okien wysokościowych, uchylnych- to winny być one zamontowane niżej. Należałoby pamiętać o takim dostosowaniu okien dachowych.