Primary Navigation

Ściany w domu – w jaki sposób je przystroić oraz jakie akcesoria nabyć?

Podczas planowania wystroju wnętrz, w szeregu przypadków nie zwracamy obszernej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A jakkolwiek przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może de facto niemało zyskać. Można na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tu o kolor farby, a o pionową prezentację roślin. Jest to ściana w specjalny sposób obsadzona odpowiednimi roślinami, które są nawadniane przez ulubiony system. W ten sposób są również nawożone.

Niemalże nic nie należy przy nich robić. Zielone ściany są wybitnie zniewalające i niesamowicie wzbogacają cały wystrój mieszkalnych wnętrz. Coraz częściej decydują się na nie firmy, a zwłaszcza restauracje, które pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. Czasem nawet projektanci sprowadzają wybitnie rzadkie okazy, za które konsument płaci w samej rzeczy wielkie pieniądze.

Niemniej jednak wszystko rozchodzi się o to aby zaszokować rodzinę czy również klientów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz podkład korkowy. Do takiego wnętrza niezmiernie pasują naturalne dodatki typu kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to akcesoria, jakie są zwykle wybierane w przypadku projektowania wnętrz.

One najodpowiedniej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko do perfekcji dobrane. I co najważniejsze nie może być ich za dużo. O ile w przypadku poduszek na sofę wolno jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, jaka ociera się o pewien kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to w pewnych sytuacjach żmudna praca, zwłaszcza jeśli klient ma jakieś kolekcje bibelotów, które chce koniecznie umieścić w projektowanych wnętrzach. W owym czasie należy je tak wyeksponować, by nie były centralnym punktem oraz nie stały gdzie popadnie.

Teraz trendy w wystroju wnętrz mieszkalnych stawiają na minimalizm, a w związku z tym często rezygnuje się nawet z symbolicznych dodatków. Jeżeli niemniej jednak chcemy skonstruować przytulny dom powinniśmy zastanowić się nad należytym oświetleniem oraz właśnie dodatkami, które sprawią, że wystrój wnętrza będzie ciepły czyli zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko prawidłowo urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.