Primary Navigation

Urocza Chorwacja na urlop i nie tylko – posiadłości w Chorwacji zapraszają

Dom

Podroż na wakacje planuje się najczęściej na letnie miesiące. Dopisuje wówczas pogoda, długi dzień zaś sprzyja wojażom. Wiele ludzi decyduje się na wyjazd zagraniczny. Pośród krajoznawczych destynacji od lat prym wiedzie Morze Śródziemne i położone nad nim kurorty. Coraz więcej ludzi jednak ochoczo wyjeżdża również w inne miejsca.

Na mapie turystycznej Europy wyróżnia się aktualnie Chorwacja. Kraj słynie z atrakcji kulturowych oraz przyrodniczych. Nie zawiodą się też miłośnicy wczasowania. Każdy z pewnością odnajdzie więc coś właściwego dla siebie, także jeśli chodzi o kupno nieruchomości – domy chorwacja realestate-honeste.com. Typowa wyprawa objazdowa do Chorwacji trwa około tygodnia. Nie może w niej zabraknąć nadrzędnych atrakcji kraju. Zaliczają się do nich parki narodowe – malownicze Plitvickie Jeziora oraz Park Narodowy Krka.

Koniecznie także ujrzeć należy stare chorwackie miasta – Dubrownik, Split oraz Trogir. Coraz częściej biura podróży łączą też objazdówkę z wczasami. Podróżnicy po tygodniowym zwiedzaniu zatrzymują się w owym czasie na kilka dni w jednym z chorwackich hoteli nad Adriatykiem. Planując letni urlop za granicą ludzie ciągle niesłychanie niejednokrotnie wybierają kurorty śródziemnomorskie. Niemniej jednak coraz to pokaźniejszą popularność zdobywają również kraje na Półwyspie Bałkańskim. Pośród nich wyróżnia się przede wszystkim Chorwacja. Kraj z długą i interesującą historią, malowniczo położony nad Adriatykiem jest o wiele tańszy od wielu kurortów włoskich, hiszpańskich i francuskich.

Decydując się zaś na podroż do Chorwacji, nie zawiodą się z pewnością entuzjaści zwiedzania ani wczasowania. We wszystkich przewodnikach oraz katalogach turystycznych wyróżnia się parę podstawowych atrakcji Chorwacji. Pośród nich są całe miasta. Piękny zabytkowy Dubrownik nie bez przyczyny pozostał wpisany na listę UNESCO. Wiele uroku posiada też Split. W mieście mieszają się wpływy weneckie, austriackie i węgierskie, obecnie zaś jest to największe miasto regionu legendarnego pod nazwą Dalmacja. Warto także pamiętać o licznych atrakcjach naturalnych. Pośród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka i Plitvickie Jeziora.