Primary Navigation

W jaki sposób przystosować dobre panele do pomieszczenia?

Dom

Kiedy zdecydujemy się sami instalować panele powinniśmy pamiętać o kilku wybitnie istotnych zasadach. Po pierwsze już w trakcie pomiarów trzeba uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem przestrzeni pływającej, co świadczy, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub śrubami – znacznie więcej na panele wyprzedaż sklep. Jeśli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie musimy się bać wybrzuszeń lub pęknięć.

Montaż ma obowiązek być także realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Wyróżniamy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze oraz polega na posmarowaniu poprawnego frezu klejem i złożeniu go z następnym szczegółem podłogi. Łączenie to jest jednak nadzwyczaj niekomfortowe gdyż w trakcie zniszczenia jednego z detalów praktycznie nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym wariantem łączenia są tak oznaczane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie w wielu przypadkach rozbierać i składać. Jest to niezwykle praktyczne przy wymianie któregoś z detalów. W jaki sposób przygotować się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Nim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność paru fundamentalnych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy zbyt w szeregu przypadków nawet drobnych remontów może się okazać, że będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się także o zakup wyśmienitego nośnika pod nasze panele, zwykle jest to gąbka lub ewentualnie folia. Kiedy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszystkie meble oraz oprzyrządowania, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.