Primary Navigation

Wprowadzenie optymalnej techniki odpylania przez markę Nestro

Wdrożenie doskonale opracowanej metody odpylania przez markę Nestro to następny dowód na to, że firma ta bardzo dobrze rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach służących ochronie przyrody i dbaniu o zdrowie pracowników w wyznaczonym zakładzie. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie tam, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich oraz w centrach obróbki. Pozwala to zmniejszyć koszt eksploatacji maszyn jakie zajmują się obrabianiem drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w konkretnym zakładzie są w stanie zastąpić niezautomatyzowane usuwanie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała sprawnie. Rozwiązania firmy z takiego zakresu przeznaczone są dla mniejszych, jak i dla średniej wielkości przedsiębiorstw.

W mniejszych firmach mogą zostać użyte: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To świetne rozwiązanie dla zakładów, w jakich nie ma zbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich wymiarów wentylator ssący. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwalają na zastosowanie w wielu miejscach pracy. Można do tego typu filtra podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h. Takie urządzenie zbudowano z komór, wobec czego można je dowolnie rozbudować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się bać, że mogłoby wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje redukujące ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wtedy pył z groźnych mieszanek powietrza.