Primary Navigation

Zalety korzystania z usług mecenasa

Kwestię alimentów, ich zasądzenia, wszelkich okoliczności dotyczących spraw rodzinnych określają przepisy zawarte w kodeksie rodzinnym oraz opiekuńczym. Zgodnie z aktualnym uporządkowaniem prawnym alimenty mogą zdobyć nie tylko na dzieci, małoletnie i pobierające naukę.

Jeżeli nie wiemy, jak uzyskać alimenty, jaki złożyć pozew, należyty prawnik znakomicie poprowadzi naszą sprawę, bo pozew będzie wtenczas przyzwoicie umotywowany i większe są szanse na uzyskanie satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeśli musisz skorzystać z wsparcia specjalisty w sprawie alimentów bądź też innych prawnych kwestii, na przykład spadku, czy najzwyczajniej w świecie rady – sprawdź spadek prawnik Łomianki, a dowiesz się więcej. Usługi poprawnego mecenasa co prawda odrobinę kosztują, jednakowoż są one tego godne. Kiedy raz spróbuje się skorzystać z wsparcia takiego specjalisty, z pewnością nie będzie się chciało zajmować się tym znacznie więcej osobiście. Pozew o alimenty na jednego z małżonków można złożyć razem z pozwem o rozwód czy też separacje, wolno też złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeśli na sprawie rozwodowej została uznana wina jednego z małżonków, on otóż to obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, którego winy nie stwierdzono – jeżeli naturalnie dany małżonek chce zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli żadna z ludzi nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest bezładny podział dochodów podmiotów, a zwłaszcza, jeśli któraś ze witryn cierpi niedostatek.