Primary Navigation

Znikome dekoracje, a wielki rezultat – zdecyduj się na lamele ścienne

Dom

Najistotniejsze w urządzaniu wnętrza swojego mieszkania są odcienie. Pierwszym szczegółem, od jakiego zaczynamy aranżację wystroju to barwy ścian. Naturalnie istotne są także dodatki oraz wykończenie, na przykład lamele ścienne – znacznie więcej na producent lameli dębowych. Jest kilka zestawów i możliwości, wiele zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w kolorze przeważającej czerni nie musi w żadnym wypadku okazać się ponurym oraz ciemnym miejscem. Na pewno na takie zestawienie barw ma obowiązek zdecydować się jednostka odważna oraz lubiąca ryzyko. Zastosowanie takiej odcienie w salonie po mistrzowsku może kontrastować z innymi kolorami bądź oddzielając odcienie zimne od ciepłych. Odcień czerni nadaje się jedynie do znacznych i jasnych pomieszczeń z porządnym oświetleniem.

Ewidentnie do tego koloru wymagane jest uzupełnienie jasnych barw. Mocne barwy sprawiają wrażenie przełamania bezbarwnych oraz nudnych wnętrz mieszkalnych, skutkiem tego czarny kolor tak rewelacyjnie współgra z bielą czy też innymi jasnymi odcieniami. Z pewnością tego rodzaju zestawieni odcieni odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze swojego domu. Jeśli użytkownik danego pomieszczenia charakteryzuje się pewnością siebie i powagą imponującym kolorem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest niezmiernie duża począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, o prostych przedmiotach i minimalizmie, znakomicie nadadzą się ściany w kolorze szarości. Dzisiejszy salon w kolorze szarym perfekcyjnie współgra z wieloma kolorami, jednak najbardziej odda rezultat nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to także odważne zestawienie barw w centralnym miejscu naszego domu jakim jest salon, jednak przy należytych odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

To naturalnie dzięki dużej palecie barw odcieni zimnych oraz ciepłych jesteśmy w stanie nadać pomieszczeniu pewne proporcje. Jeśli mamy mały salon poprawnie dobrane odcienie pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego i większego miejsca, przy udziale oczywistych i zimnych barw.